Obec Voleč
obec Voleč

Hlášení obecního rozhlasu 29.10.2018

Informace OÚ

ZO Voleč srdečně zve seniory na tradiční podzimní setkání, které se koná 10.listopadu 2018 od 14. hodin v kulturní místnosti obecního úřadu. Letošní rok vystoupí s pásmem šansonů slečna Eva Horká, kterou bude na klávesy doprovázet pan Pavel Diblík. Představí se i volečské děti. Těšíme se na Vaši hojnou účast.

V sobotu dne 10.listopadu 2018 od 9:50 do 10:50 v obci Voleč proběhne sběr nebezpečného odpadu a velkoobjemového odpadu, který zajišťuje firma SOP a.s.

Nebezpečný odpad:              pneumatiky (osobní a bez disků), barvy, laky, autobaterie, monočlánky, léky, oleje, kyseliny, louhy – v původních obalech, obaly od barev, mastné hadry, televize, počítače, monitory, zářivky, ledničky.

Velkoobjemový odpad:        matrace, linoleum, hadry, koberce, kočárky, starý nábytek, lyže, kola, umyvadla, WC mísy, zrcadla.

NEVOZTE DO SBĚRU !!!                    Stavební suť, biologický odpad, sudy s asfaltem, eternit a stavební izolační polystyren (expandovaný a extrudovaný polystyren).

Další podrobnosti jsou na informační desce OÚ.

SOP a.s. dále přistoupil k novému systému obnovy nádob při jejich poničení

• Pokud dojde při svozu k poškození nádoby, která je zakoupená u SOP a.s., nádobu nahradí novou a plně funkční z vlastních zásob
  • Pokud dojde při svozu k poškození nádoby, která nebyla zakoupená u SOPu (nesplňuje certifikaci), pak nádobu nenahrazují, ale mohou poškozeným nabídnout odkup nové nádoby za speciální cenu.

K tomuto kroku SOP přistoupil z důvodu velkého počtu poškození nádob, kdy většina z nich nebyla zakoupená u SOP a nesplňovala certifikaci. To znamená, že nádoby nejsou tak odolné a stačí mnohem menší síla při manipulaci, a dojde k jejímu poškození.

Pokud budou občané pořizovat novou nádobu, mohou si v sídle SOP a.s. požadovanou nádobu zakoupit. Mají tak jistotu, že jejich nádoba je certifikovaná a pokud dojde k defektu, tak dostanou bez problémů nový kus. V případě reklamace poničené nádoby však budou vyžadovat prodejní doklad o tom, že nádoba byla zakoupena u SOPu.

ZD Chýšť oznamuje všem pronajímatelům půdy, že výdej nájemného za rok 2018 bude probíhat ve skladu v Chýšti ve dnech : v pátek 9.11. 7 – 17 hodin a v sobotu 10.11. 7 – 13 hodin. Výdejní den ve středu 7.11. bude zrušen.

Další informace jsou na informační desce OÚ.

Datum vložení: 29. 10. 2018 0:00
Datum poslední aktualizace: 29. 10. 2018 0:00

Život v obci

dnes, středa 20. 1. 2021